Výsledkom nášho úsilia je vydané rozhodnutie z KÚŽP v Trenčíne, ktorý vydal súhlas na možnosť vyznačenia cykloturistických trás aj v 4 rezerváciách, 2 územiach európskeho významu a 1 chráneného areálu v rámci pohoria. S viacerými majiteľmi pozemkov sa podarilo odladiť trasovanie jednotlivých trás. Celkovo sa podarilo digitálne zmapovať celkovo 250 km navrhovaných trás.

V roku 2013 chceme v tomto úsilí pokračovať. Plánujeme ďalej mapovať územie a jednať s majiteľmi už na konkrétnych trasách. Radi by sme už vyznačili aj prvé trasy v rámci Bike Parku Považský Inovec v dĺžke cca. 100 km a zmapovali ďalších približne 250 km trás.

Celková sieť cykloturistických trás, ktoré plánujeme v rámci bikeparku vybudovať je 600 – 800 km. Držte nám palce!

 

povazsky-inovec


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.