Cykloturistická infraštruktúra sa v meste Hlohovec zlepšila o nový cykloservisný stojan a mapu. Drobná infraštruktúra bola financovaná z Trnavského samosprávneho kraja.

Cykloservisný stojan – prvá pomoc pre cyklistov

Dopravná situácia v meste Hlohovec sa skomplikovala po uzatvorení cestného mosta ponad Váh. Tento most bol dennodenne využívaný stovkami áut, cyklistami a pešími. Aktuálne, chodci, cyklisti, či napríklad kolobežkári využívajú lávku na Železničnom moste na prechod z mesta alebo späť.

Slovenský cykloklub vďaka finančnej podpore z Trnavského samosprávneho kraja osadil na tomto veľmi frekventovanom koridore nový cykloservisný stojan. Ten sa nachádza vedľa chodníka za nákupným strediskom OC Váh (Tesco). Po uzatvorení mosta tadiaľto denne prejdú stovky ľudí. Cykloservisný stojan predstavuje prvú pomoc napríklad pri defekte, spľasnutej gume, či povolení komponentov bicykla. Pomôcť môže i mamičkám s kočiarmi alebo kolobežkárom.

Cykloservisný stojan je vybavený základným náradím na opravu bicykla, kvalitnou hustilkou, či držiakom na bicykel pre lepšiu manipuláciu. Manipulácia s náradím je jednoduchá a bezproblémová, náradie je umiestnené vo vnúti stojana a je zabezpečené na oceľových lankách. Hustilka sa nachádza na prajem strane servisného cyklostojanu. Použiť ho môže hocikto.

Nová mapa na trase č. 2301

Okrem cykloservisného stojanu sa cykloturistická infraštruktúra v meste zlepšila o panel s mapou. Na mape sú vyznačené cykloturistické ale i turistické trasy v Hlohovci a blízkom okolí.

Mapový stojan sa nachádza na hrádzi popri Váhu, na trase č. 2301 Hlohovec – Nemšová. Paralelná cykloturistická trasa k Vážskej cyklomagistrále, značená modrou farbou. Spája mesto Hlohovec a Nemšovú, jej celková dĺžka je 81,3 km. V blízkosti mapy je umiestená i cykloturistická orientácia a cykloservisný stojan.

Veľmi nás teší, že vďaka spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom sa zlepšuje infraštruktúra pre cyklistov v celom kraji. Veríme, že nové prvky cykloinfraštruktúry budú odolávať náletom vandalov a budú cyklistov dlho tešiť a dlho im slúžiť.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.