Pekné počasie odštartovalo cyklistickú sezónu

Členovia SCK Ďumbier, ale aj sympatizanti klubu absolvovali cyklistické akcie podľa ročného plánu. Trasy sú zaujímavé, niektoré náročnejšie, iné menej. Pri plánovaní sa snažia, aby zaujali aj verejnosť, vzbudili záujem o cyklistiku. Pridať sa k nim môže totižto každý, kto rád bicykluje a pobudne v dobrej partii cyklistov.

Južný Brusniansky okruh – Jozefovská jazda, už tradične zahajuje cyklistickú sezónu. Túto akciu cyklisti z SCK Ďumbier absolvovali v nedeľu 17. marca. Po stopách Ladislava Chudíka sa vybrali na Hájny Grúň, kde sa nachádza aj jeho pamätník v tvare scenárov.

Následne sa trošku pokazilo počasie a chladnejší apríl odradil cyklistov od zbierania medvedieho cesnaku v Moštenici. Ďalšou, veľmi obľúbenou akciou v klube SCK ďumbier je výstup na chatu Pod Hrbom. V tomto roku sa ho zúčastnili v hojnom počte – 31 účastníkov. Výstup spojili tentokrát aj s návštevou Slávností Svätého Juraja v Lopeji.

Klub sa teší z každého nového člena, či iba cyklistu, ktorý sa k nim pridá. Každý je totižto vítaný.

Viac informácii o akciách klubu sa dozviete na ich webovej stránke www.sck-dumbier.webnode.sk.

Zdroj textu a foto: SCK Ďumbier Brezno (Strážovcová, Mydlo)


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.