Slovenský cykloklub v rámci projektu INTERREG SK – AT „Kultúra a príroda na zelenom páse“ staval počas uplynulých dní dve nové odpočívadlá v Bratislavskom kraji. Odpočívadlá nájdete v lokalitách Devínske jazero a pod hradom Devín.

Odpočívadlá nahradili už existujúce prístrešky, ktoré však boli vo veľmi zlom stave. Práce na demontáži a stavbe nových prístreškov trvali dva týždne, pričom sme pracovali iba v závere týždňa. Obe odpočívadlá sú robené z oveľa kvalitnejšieho dreva s hrubším profilom a ich životnosť by tak mala byť oveľa dlhšia. Samozrejmosťou je aj kompletne nové sedenie so stolom v oboch odpočívadlách.

Odpočívadla sa nachádzajú na trase EuroVelo 13 a tešia sa na svojich prvých návštevníkov. Pevne veríme, že vynovené odpočívadlá potešia cykloturistov, že si v nich oddýchnu a načerpajú silu.

V rámci projektu rekonštruujeme aj 20 náučných panelov a 4 veľkoplošné mapy, ktoré rovnako budete môcť popri trase EuroVelo 13 – Cesta železnej opony. Práce na ich obnove sme už zahájili, o ich priebehu vás budeme informovať.

Prinášame vám krátky fotoreport, ako to pri budovaní odpočívadiel vyzeralo.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.