Cykloturistická sezóna pomaličky ožíva, na cestách stretávame čím ďalej tým viac cyklistov, cykloturistov a iných športovcov. S príchodom teplejších dní sa lúčime s dozvukami pandemických opatrení a tešíme sa na spoločné cyklovýlety a výjazdy.

Slovenský cykloklub Ďumbier Brezno z pohľadu klubovej činnosti patrí k tým aktívnejším klubom. Jeho stabilná zostava približne 50 členov sa stretáva každý víkend a poriadajú spolu menšie i väčšie akcie. Inak tomu nebude ani v mesiaci máj, kedy majú spolu naplánovaných 5 akcií.

Radi medzi sebou privítajú i nových členov, podmienkou vstupu do klubu je dobrá nálada, „našlapané“ pedále a chuť spoznávať krásny nie len Slovenska, ale i okolitých krajín. Ak by ste mali záujem sa zúčastniť niektorej z ich plánovanej akcie, všetky kontaktné informácie získate z ich oficiálnej stránky.

Čo plánujú ďumbieráci v máji 2022?

  • 1. máj – Otváranie skanzenu a Vydrovskej doliny (47 km, prevýšenie 630 m, nízka náročnosť)
  • 7. máj – Tríbečským pohorím (výjazdovka)
  • 8. máj – Jelenec – južný okruh (výjazdovka)
  • 15. máj – Chlipavice spojené s opekačkou (47 km, prevýšenie 830 m, stredne ťažká náročnosť)
  • 22. máj – Hviezda cez Rúry (40 km, prevýšenie 1 09 0m, stredne ťažká náročnosť)
  • 29. máj – Bukovec, Ráztocké lazy (47 km, prevýšenie 830 m, stredne ťažká náročnosť)

Plán ich akcií spolu s mapkami trás prikladáme k stiahnutiu:

Foto: Drahomír Mydlo, SCK ďumbier Brezno


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.