Farba: modrá
Evidenčné číslo: 001a
Dĺžka (km): 40,5 km (4,9 km v BA kraji)
Prevýšenie: 0/15 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Nenáročná cykloturistická trasa spájajúca Čunovo s Gabčíkovom. Zároveň trasa vytvára spojnicu medzi dvoma vetvami trasy EuroVelo 6.

Trasa začína pri obci Čunovo na križovatke s trasou EuroVelo 6. Prechádza cez hať Čunovo a hneď za ňou vychádza na južnú hrádzu vodného diela Gabčíkovo a pokračuje po nej až ku kompe pri Vojke nad Dunajom. V týchto miestach trasa schádza z hrádze, prechádza obcou, kde vychádza na hrádzu rieky Dunaj. Po hrádzi trasa pokračuje popri ramenách Dunaja, obce Bodíky až k prístavu Gabčíkovo. Tu schádza znova z hrádze a po asfaltovej ceste prechádza späť k vodnému dielu Gabčíkovo, kde končí na križovatke so slovenskou vetvou EuroVelo 6. Na vodnom diele je možné navštíviť vyhliadkovú vežu.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.