Farba: červená
Evidenčné číslo: 024
Dĺžka (km): 134 km
Prevýšenie: 759/ 684 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Cykloturistická trasa prechádzajúca celým Záhorím. Trasa spája Devín so Skalicou a križuje viacero cykloturistických trás v okolí.

Popis: Trasa začína pod hradom Devín a spoločne s trasou Eurovelo 13 je vedená až do obce Devínska Nová Ves, kde sa pod cyklomostom Slobody trasy rozdeľujú. Záhorská cyklomagistrála pokračuje po asfaltovej trase až do obce Zohor, kde križuje ďalšiu magistrálu – Malokarpatskú cyklomagistrálu. Zo Zohora trasa pokračuje cestami III. triedy postupne cez obce Láb a Plavecký Štvrtok až do Malaciek. Tie však iba krajom obchádza a následne prechádza obcami Gajary a Malé Leváre, kde je možné odbočiť k trase Eurovelo 13.

Z Malých Levár trasa pokračuje do obce Veľké Leváre a následne prichádza do obce Závod, kde odbáča smerom na Borský Svätý Mikuláš. Následne pokračuje cez Borský Svätý Jur do Šaštína, kde odporúčame návštevu baziliky, ktorá sa nachádza hneď pri trase. Zo Šaštína trasa prechádza cez Petrovu Ves do Holíča, kde netreba vynechať návštevu zámku a následne trasa pokračuje do Skalice.

Za Holíčom však trasa vedie po frekventovanej štátnej ceste, treba preto zvýšiť opatrnosť. Trasa prevedie cyklistov centrom Skalice a jej najkrajšími zákutiami. Po prejdení uličkami mesta trasa opúšťa mesto smerom na Mokrý Háj. Následne pokračuje do Radošoviec, kde križuje hlavnú cestu I/51 a cez Oreské a Rybky vedie do stredu mesta Senica, kde končí na križovatke s Kopaničiarskou cyklomagistrálou.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.