Farba: modrá
Evidenčné číslo: N2001
Dĺžka (km): 7,5 km
Prevýšenie: 226/232 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Modrá náučná cykloturistická trasa vedená popri hraničných opevneniach prvorepublikového Československa. Prevýšenie na trase je veľmi malé, čo znamená, že trasa je ideálna pre bicyklové výlety s menšími deťmi. Okrem cyklistov je využívaná na rekreačný beh a prechádzky so psom. V časoch železnej opony bola táto časť Bratislavy pre ľudí nedostupná. V blízkosti cyklotrasy nájdete niekoľko hraničných opevnení prvorepublikového Československa. Tieto boli postavené v období rokov 1934 až 1938. Asi najnavštevovanejší je bunker BS-4 Lány. Ako vyzerala sústava ostnatých plotov si môžete pozrieť na replike železnej opony, ktorú 17.11.2017 postavilo Múzeum Petržalského opevnenia pri orientačnom bode Pečňa.

Popis: Modrá náučná cykloturistická trasa začína pri moste Lafranconi, pokračuje v blízkosti hraničeného prechodu Berg až prichádza do Petržalky k lokalite Zadné lúky, kde trasa končí. Počas jazdy sa cykloturistovi naskytá možnosť prehliadky viacerých opevnených bunkrov.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.